Kursy tańca - Pary/Single

Pary/Single - nowe kursy

Start: 21/09/2018

New style hustle od podstaw w piątek o 20:10

Mamy dla Was coś zupełnie nowego – regularne zajęcia #NewStyleHustle!
To taniec w parach ze streetową energią, dzięki któremu możecie tańczyć do bardzo różnorodnej muzyki; energetycznie i żywiołowo lub też subtelnie i lirycznie. New Style Hustle to styl niezwykle otwarty, który jest unikalnym połączeniem tańca w parach z wolnością charakterystyczną dla stylów Streetdance. Można w nim znaleźć wiele inspiracji z takich technik jak: House, Hip Hop czy Salsa. NSH jest prosty w podstawach, ale pozostawia nieograniczone pole do kreatywności. Zapraszamy więc zarówno tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, jak i tych, którzy mają już doświadczenie w innych technikach.
Prowadzący:
 • Emilia Kotarska
 • Wojciech Eysymontt
Zajęcia:
 • Piątek, 20:10 - 21:10 / Sala 2
Start: 24/10/2018

Zouk od podstaw środa 20:10

Zouk to płynność, zjawiskowość, zmysłowe ruchy korpusu i głowy - szczególnie partnerki. To czerpanie z innych styli tanecznych tego co najlepsze. To możliwość zatańczenia do swojej ulubionej muzyki jeśli energetycznie poczujemy się z nią zgodni. To możliwość wypracowania w sobie otwartego, przestrzennego stylu tańczenia bądź wybranie jednego ze styli zouka zapewniającego bardzo bliskie prowadzenie. Wszystko zależy od poziomu relacji pomiędzy partnerami, zupełnie jak w życiu. Razem zbudujemy wzajemną akceptację w tańcu, popracujemy nad poszanowaniem przestrzeni drugiego człowieka i odpowiemy na swoje i wspólne potrzeby. Mawia się, że taniec jest odzwierciedleniem naszego życia. Zakochaj się w zouku, rozgość się w empatycznej, warszawskiej społeczności zouka! Chcesz wiedzieć skąd wziął się Zouk? Zouk na początku znany był wyłącznie jako gatunek muzyczny pochodzący z Wysp Karaibskich. Następnie zaczęto czerpać z lokalnych styli tanecznych i tańczyć do zouka tworząc zupełnie nowy styl taneczny. Jednak sposób w jaki dziś tańczymy zouka jest daleki od tego jak to wyglądało na początku. Podróże i czas ukształtowały zouka w magicznie piękny sposób. Zouk Brazylijski jest tańcem niezwykle otwartym z niespotykanie przyjaznym środowiskiem. Daje on duże możliwości wyrażania siebie i interpretowania muzyki. W dzisiejszych czasach tańczy się go do bardzo różnorodnej muzyki – począwszy od tradycyjnej muzyki zouk, poprzez całkowicie liryczną bez beatu, kończąc na R'n'B, gdzie możemy ujawnić swoją streetową duszę Dziś najbardziej popularna forma zouka jako tańca została wykształcona dopiero kilkanaście lat temu w Brazylii. Zapraszamy na zajęcia od zupełnych podstaw! :)
Prowadzący:
 • Patrycja Wasiak
 • Piotr Kuniewski
Zajęcia:
 • Środa, 20:10 - 21:10 / Sala 3
Start: 22/10/2018

Rock and Roll poniedziałek 19:05

Rock and roll to jeden z najbardziej dynamicznych, wesołych i żywiołowych tańców. Charakteryzuje się bogatym szeregiem zwariowanych figur i kroków, dzięki, którym będziecie mogli szaleć na parkiecie. Jest to taniec improwizowany, więc poznane kroki pozwolą Wam bawić się na parkiecie bez konieczności układania choreografii. Jeśli masz ochotę przenieść się w lata 50 i 60 i tańczyć do największych hitów Elvisa Presleya czy Chucka Berry’ego to zajęcia idealne dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć tego tańca!
Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 19:05 - 20:05 / Sala 3
Start: 10/10/2018

Semba od podstaw w środy o 21:15

SEMBA 

Taniec i muzyka pochodzące prosto z Angoli. Nawet gdy słyszy się ją pierwszy raz czuć, że nie pochodzi z Europy lecz z Afryki. Specyficzne instrumenty takie jak batuque (bębny) i Dikanza (a’la tarka) są używane jako jej najbardziej charakterystyczne elementy. Już po usłyszeniu pierwszych dźwięków tej muzyki będziesz miał ochotę tańczyć! Semba jako taniec to czysta radość. Bardzo bogata w różnorodność ruchów ciała, ze specjalnym uwzględnieniem roli bioder. Ponieważ jest tańczona w parach, zawiera prowadzenie i podążanie co tworzy niezapomniane uczucia na parkiecie. Najlepsze w sembie jest to ze każdy może ją tańczyć. Nasze kursy dadzą Ci umiejętność rozróżniania co to jest semba i jak się poruszać do niej w parach. Przyjdź i odkryj ten wspaniały taniec z nami! 
*Zajęcia w języku polskim i angielskim.

A dance and music genre which comes straight from Angola. Music is very unique for our European ears though you can definitely spot that Semba’s music is from Africa. Specific instruments like batuque (drum) and Dikanza (scraper) are used in Semba music which distinguishes this genre. Just after hearing first notes of Semba you will want to dance, we can promise you that! Semba as a dance is pure joy! Very rich in variety of body movement, were hips takes the main attention. As it is a couple dance, body movement is combined with leading and following, which creates unforgettable feelings. The best part is that everyone can dance it. Our courses will give you all the knowledge to be able to distinguish what is Semba music and how to move by it in couples. Come and discover this happy dance with us!
*Classes in english and polish
Prowadzący:
 • Dorota Truszkiewicz
 • Andrius Grigolevicius
Zajęcia:
 • Środa, 21:15 - 22:15 / Sala1
Start: 27/09/2018

Kizomba czwartek 19:05

Nowiusieńki kurs kizomby od zupełnych podstaw. Kizomba jest bardzo popularnym tańcem socjalowym, który podbija europejskie parkiety - jednak wywodzi się z Angoli i tańczony jest do muzyki z Cabo Verde. Naucz się tego stylu rodem z gorącej Afryki razem z Olą i Maćkiem w każdy czwartek o 19:05.
Prowadzący:
 • Ola Leszczewicz
 • Maciej Bieliński
Zajęcia:
 • Czwartek, 19:05 - 20:05 / Sala1
Start: 12/11/2018

Taniec Towarzyski poniedziałek 21:15

Taniec towarzyski to 5 tańców standardowych oraz 5 tańców latynoamerykańskich - każdy z nich ma swój niepowtarzalny klimat i opowiada inną historię. Zapraszamy do świata pełnego fantazji, ale i wymagającego. W ten świat wprowadzi Was Kasia, tancerka o najwyższej klasie międzynarodowej 'S', która uwielbia uczyć i jest niezwykle skuteczna! Nie wspominając o tym, iż taniec w jej wykonaniu jest wręcz magiczny!
Prowadzący:
 • Katarzyna Okuszko
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 21:15 - 22:15 / Sala 2
Start: 29/10/2018

Disco Samba poniedziałek - środa od podstaw o 18:00

Disco Samba to energiczny taniec w rytmach disco i popu, który wykorzystasz na każdej imprezie – dyskotece, weselu czy balu karnawałowym. Dużą zaletą jest prostota kroków – wystarczą poczucie rytmu, dobre chęci i nasza instruktorka Iwona Węglińska, która rytm disco czuje, jak nikt inny! Przed Tobą połączenie brazylijskiego temperamentu i imprezowego luzu, czyli świetna zabawa - zapraszamy :)

Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 18:00 - 19:00 / Sala 2
 • Środa, 18:00 - 19:00 / Sala 2
Start: 19/10/2018

Taniec towarzyski od podstaw w piątek o 18:00

Poznaj dwa style taneczne na jednym kursie

TANIEC TOWARZYSKI to połączenie różnorodności i temperamentu Tańców Latynoamerykańskich oraz elegancji i szyku Tańców Standardowych. Tańce Latynoamerykańskie pozwolą Ci odkryć wewnętrzny potencjał oraz wyeksponować Twoją osobowość. Dzięki tańcom Standardowym zyskasz prezencję godną Króla/Królowej sal balowych :) Wszystko to w formie użytkowej, zatem łatwej do przyswojenia, niezależnie od wieku i umiejętności! Gwarantujemy wspaniałą atmosferę, oszałamiające efekty, a przede wszystkim świetną zabawę!


Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
 • Alexander Fedorov
Zajęcia:
 • Piątek, 18:00 - 19:00 / Sala 2
Start: 17/10/2018

Bachata Sensual środa 18:00

Naucz się jednego z najbardziej popularnych tańców użytkowych ostatnich lat! Bachata Sensual bije rekordy ze względu na łatwe kroki, efektowne figury i świetną muzykę, która od razu wpada w ucho! Nie musisz mieć partnera, czy partnerki, żeby zapisać się na kurs. Sprawdź jaki można mieć fun z tańca w parach! No i z pewnością wpadniesz w sidła naszej abra familii, która nie schodzi z parkietu ;)
Prowadzący:
 • Julia Martowicz
 • Nikita Bubnov
Zajęcia:
 • Środa, 18:00 - 19:00 / Sala 3
Start: 17/10/2018

Salsa Intensive w środy od 20:10 do 22:15 ZAPISY DLA PAR I PANÓW

Daj się zarazić naszą pasją do Salsy! Mamy dla Was nowy kurs całkowicie od podstaw w intensywnej odsłonie - bo aż dwie godziny salsy! tym razem z Agnieszką Pawińską - specjalistką od salsy w każdej postaci - jej wieloletnie doświadczenie w nauczaniu tego stylu gwarantuje Wam szybki, skuteczny i prawidłowy rozwój :) Nikita jest świetnym socjalowym tancerzem i możecie go spotkać na każej imprezie - oprócz świetnej dawki wiedzy z techniki przekaże Wam socjalowe tajniki i pomoże zrobić pierwszy krok do podbicia Warszawskich parkietów :)Prowadzący:
 • Agnieszka Pawińska
 • Nikita Bubnov
Zajęcia:
 • Środa, 20:10 - 22:15 / Sala 2
Start: 16/10/2018

Taniec użytkowy od podstaw we wtorek o 18:00

Koniec podpierania ścian! Jest i on -  regularny kurs tańca użytkowego! Poznacie na nim różne style taneczne które wykorzystasz na każdej imprezie – dyskotece, weselu czy balu karnawałowym. Dużą zaletą jest prostota kroków – wystarczą poczucie rytmu, dobre chęci i nasza instruktorka Iwona Węglińska, która rytm disco czuje, jak nikt inny! Przed Tobą połączenie brazylijskiego temperamentu i imprezowego luzu, czyli świetna zabawa - zapraszamy :)
Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
Zajęcia:
 • Wtorek, 18:00 - 19:00 / Sala 3
ABRA STUDIO
O NAS
ZAPISZ SIĘ NA KURS
DLA KURSANTÓW
KONTAKT