Abra Team

Agnieszka Abraham

Tańczy od 7 roku życia. Posiada międzynarodową klasę taneczną 'S' w tańcach latynoamerykańskich. Prezentowała się na scenie i uczyła na licznych, międzynarodowych festivalach Salsy w Anglii, Irlandii, Francji, Belgii, Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach,Słowenii, Hong-Kongu i Shanghai'u. W latach 2006 – 2010 była członkiem znanej holenderskiej formacji tanecznej Draken Woede i partnerowała jej założycielowi Orvill’owi Small’owi, światowej sławy tancerzowi i nauczycielowi tańca. W latach 2009-2013 stworzyła i prowadziła kobiecą grupę choreograficzną Drama Queens, która występowała na międzynarodowych festivalach salsowych tj. Warsaw Salsa Festival, Berlin Salsa Festival, SummerSalsa Festival, Salsa Spring Break. Udzielała się również jako choreograf na planie reklam telewizyjnych, seriali oraz w znanym powszechnie programie You Can Dance. Taniec jest jej integralną częścią. W tańcu uwielbia to, że daje nieograniczoną dowolność manifestowania tego, na co w danym momencie ma się ochotę. Dzięki temu tańcząc, można dowolnie kreować swoją rzeczywistość. Kiedy się chce, wyrazić emocje, rozbawić kogoś, zinterpretować muzykę, nawiązać więź na parkiecie, bądź najzwyczajniej w świecie wycisnąć siódme poty :) Na sali treningowej ważne jest dla niej to, żeby dotrzeć do każdego kursanta, gdyż każdego można nauczyć tańczyć – niektórych, trzeba jednak do tego przekonać :) Jest wymagającą instruktorką i wskutek długoletniego doświadczenia wypracowała skuteczny styl nauczania. Poza wartością merytoryczną bardzo ważna jest dla niej atmosfera na zajęciach. Ceni sobie poczucie humoru i luźne, przyjacielskie relacje z kursantami. Jej ulubione przedsięwzięcia taneczne: *2004 - 1 miejsce w prestiżowym turnieju salsy w kategorii zawodowców organizowanym podczas International Salsafestival w Hamburgu w parze z Rafałem Rosiakiem *2006-2009 - udział w projekcie Draken Woede i występy na festivalach międzynarodowych na terenie Europy i Azji *2009-2013 - Stworzenie i prowadzenie kobiecej grupy choreograficznej Drama Queens, która występowała namiędzynarodowych festivalach salsowych (Warsaw Salsa Festival,Berlin Salsa Festival, Summer Salsa Festival, Salsa Spring Break) *2011 - 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Salsa – duety, organizowanych przez organizację IDO oraz 2 miejsce na ogólnopolskim turnieju Primavera Salsa Open w kateogrii pary z Piotrem Kiszką *2012 - Aranżacja taneczna podczas koncertu na żywo oraz prezentacja własnych choreografii na Międzynarodowym Festivalu Bachaturo w Pałacu Kultury w Warszawie *2012-2014 - choreograf na planie reklam telewizynych Sourz, Wedla, wody Żywiec, Tymbark *2015 - choreograf programie telewizyjnym You Can Dance *2016 - choreograf/konsultant reżysera w serialu 'Na Wspólnej'W 2016 założyła szkołę Abra Studio, by całkowicie oddać się pasji pracy z ludźmi i dla ludzi. 

Dawid Gnatowski
Dawida można zobaczyć na prawie wszystkich imprezach Sensual w Warszawie, licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Chociaż sam tańczy Bachatę od 2010 roku i to po kilka godzin dziennie twierdzi, że na Bachatę zawsze jest czas a żeby być w czymś dobrym trzeba poświęcić temu każdą wolną chwilę. Jego styl cały czas ewoluuję za sprawą ciągłego rozwoju, jednak to co go wyróżnia to różnorodność w tańcu, Dawid uwielbia dystanse oraz taniec w bliskim trzymaniu, stara łączyć się wszystkie figury tak, aby partnerka za każdym razem czuła się wyjątkowo… Ciągły rozwój i zamiłowanie do Bachaty zagwarantowało mu wygraną w 2016 roku w konkursie Bachata Social Competition gdzie mógł zaprezentować swoje umiejętności. To właśnie taniec socialowy jest jego oczkiem w głowie, o czym doskonale wiedzą warszawskie partnerki i partnerzy. Dawid jest świetnym przykładem, że nie trzeba tańczyć od dziecka żeby być na wysokim poziomie. Swoją przygodę z Bachatą zaczął w wieku 20 lat i od tamtej pory szlifuje swoje umiejętności u największych gwiazd na światowego formatu a doświadczenie, które zdobywa przekazuje na zajęciach. On sam mówi „najbardziej mnie cieszy kiedy widzę jak kursanci zaczynają tańczyć coraz lepiej i przekazują pasję innym”. Na zajęciach uczy prostych i efektownych technik prowadzenia, które wypracowywał latami. Jego przepis na sukces w tańcu to: szczypta techniki, dużo chęci, dobra zabawa i praktyka. Wszystko to sprawia, że jego zajęcia na długo zapadają w pamięć.
Iwona Węglińska
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat i trwa ona do tej pory. Jej główną miłością jest Taniec Towarzyski, ale mimo to lubi rozwijać się w różnych technikach tańca.
Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną ‘’S” i czynnie bierze udział w turniejach tańca towarzyskiego w Polsce i za granicą.
Jest wielokrotną finalistką Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego, Grand Prix Mazowsza, Grand Prix Polski oraz ćwierćfinalistką Mistrzostw Polski.
Brała również udział w wielu pokazach tanecznych, festiwalach i koncertach muzycznych, a także towarzyszyła parom w programie Dancing with the star. Taniec z Gwiazdami.
Kocha taniec, dlatego chce, by był on obecny w każdej dziedzinie jej życia. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, ze specjalizacją Instruktor Fitness, a od kilku lat pracuje jako instruktor tańca, przekazując swoją wiedzę dzieciom i dorosłym.
Najważniejsze jest dla niej to, by kursanci odczuwali przyjemność podczas tańca i miło spędzali czas na zajęciach, ucząc się nowych rzeczy. Najwięcej radości sprawia jej jednak, gdy widzi, jak jej uczniowie rozwijają swoje umiejętności, a rzeczy, które początkowo wydawały się trudne, później nie sprawiają im już żadnego problemu. Uwielbia tańczyć, dlatego robi wszystko, by swoją pasją zarazić innych.
Patrycja Wasiak

Instruktorka tańca contemporary jazz, modern jazz, zouka brazylijskiego, stretchingu, trener Blackroll Polska. Wielokrotna laureatka wielu, największych konkursów i festiwali tanecznych na świcie m.in. w Kanadzie, Francji, Portugalii, Bułgarii, Czechach, Wielkiej Brytanii.W tańcu i tworzeniu choreografii bardzo pomaga jej wykształcenie muzyczne oraz doświadczenia aktorskie. Interesuje się również tańcem pod kątem teoretycznym, kompozycją tańca oraz wieloma obszarami dotyczącymi świadomości ciała ( yoga, pilates, stetching, praca z obrazami mentalnymi).Taniec jest dla niej odbiciem duszy, wspaniałą formą fizyczności, nieskończonym źródłem inspiracji, pięknym spotkaniem z wrażliwością drugiego człowieka.

Kunio & Pati ZouKuny - Zouk brazylijski
https://www.facebook.com/ZouKuny

Adriana Drozdowicz
Adriana Drozdowicz czyli Kobieta w tańcu – Dusza towarzystwa, bachatera z krwi i kości, nieustannie rozwija się w tym stylu oraz w wielu innych.  Zajęcia taneczne prowadzi od 2012 roku. Na co dzień w Warszawie uczy bachaty sensual, salsy liniowej oraz jej ukochane zajęcia solo oraz ladies stylingu. Jej unikatowy styl jest bardzo rozpoznawalny w całej Polsce. Plastyczność i naturalność w ruchu to jej główne atuty. Kobiety uczy wyrażać swoją kobiecość przez taniec bo uważa to za najskuteczniejszą drogę. Uwielbia improwizację, social i emocje z nim związane.  Ada prowadzi zajęcia tak, aby każdy wyszedł zadowolony z siebie i ze swoich postępów. Zachęca wszystkich, którzy tańczą, aby odnaleźli swój indywidualny styl i tańcząc byli tu i teraz. Zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności w Międzynarodowym Konkursie Bachata Social Competition 2018 a wraz z Dawidem Gnatowskim zdobyli III miejsce na BachataStars 2018.
Piotr Kuniewski

W pełni oddany rozwojowi i promocji zouk’a w Warszawie. Wprowadził ten styl taneczny do kilku kluczowych szkół tańca w stolicy mając jednocześnie realny wpływ na powiększenie środowiska pasjonatów tego pięknego tańca. Wierzy, że każdy może tańczyć i osiągnąć wymarzoną sprawność taneczną, potrafi przekazać wiedzę w prosty sposób. Piotr jest również międzynarodowym instruktorem Blackroll - ma świadomość potrzeby odpowiedniej regeneracji oraz zachęca kursantów do wychodzenia poza ramy zouk’a w inne style taneczne (również solo) by różnorodny zouk mógł w nich rozkwitać. W latach młodzieńczych uprawiał różnorodne sporty, szczególnie wybitne osiągnięcia uzyskiwał jako wychowanek drużyny piłki ręcznej UKS Wilanowia. ZouKunio kocha taniec od dziecka. Dotknął na przestrzeni lat różnorodnych stylów tanecznych przy czym jego najważniejszy rozwój trwa od roku 2013, gdy odkrył świat latino. Szczególnym szacunkiem darzy taniec współczesny, popping, rolowanie oraz stretching. Salsa i bachata dała mu mocne podstawy tańca w parach. W tym drugim stylu występował wielokrotnie w kraju i zagranicą na scenie w ramach formacji Ambassada Matys Inspiracje.

Kunio & Pati ZouKuny - Zouk brazylijski
https://www.facebook.com/ZouKuny

Julia Martowicz

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała na zajęciach baletowych w wieku 7 lat. Trzy lata później, już jako uczennica gdańskiej Szkoły Baletowej zaczęła zdobywać doświadczenie sceniczne. Występowała m.in. na deskach Opery Bałtyckiej, Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Filharmonii Bałtyckiej. Przez wiele lat kształciła się w technikach tańca klasycznego, współczesnego oraz charakterystycznego. Chęć poznania bardziej socjalnych stylów tanecznych zaprowadziła ją na lekcje salsy i bachaty, a przygotowanie baletowe sprawiło, że Bachata Sensual, to styl w którym czuje się najlepiej. Regularnie odwiedza Hiszpanię, by uczyć się bachaty od najlepszych, na festiwalach zamyka każdą imprezę, ciężko znależć event taneczny, o którym nie wie :) Na co dzień prowadzi regularne kursy w renomowanych warszawskich szkołach tańca: Salsa Libre oraz ABRA Studio. Pracę jako instruktorka zaczęła w Salsa Kings w Gdyni, szkole Przemka Wereszczyńskiego, gdzie prowadziła również grupę choreograficzną. Przez 3 lata tworzyła duet Duda&Julia, który wypuścił serię darmowych tutoriali cieszących się powodzeniem wśród kursantów oraz gościł na parkietach w kraju jak i za granicą. Do jej ostatnich osiągnięć należy zajęcie 3. miejsca w Bachata Social Competition 2018.

Ania Rewicka

Marek 'Marash' Rewicki

Dominik Sambor

Jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych instruktorów Bachaty w Polsce. Charyzmatyczny i energiczny, z dużą dozą humoru, łączy esencję tańca socjalowego z techniką. Uczy odnalezienia w tańcu wspólnego flow, przeżywania i odczuwania emocji, połączonego z zaskakiwaniem, energią, przepływami ruchu i dynamiką. Specjalizuje się również w motoryce ruchu, zdrowiu w tańcu i izolacjach ciała. Uczy tańczyć, a nie robić figurki. Podstawy, czy zaawansowana technika? Emocje, czy figurki? Spójność dzięki kontrastom:) Na codzień instruktor w Salsa Libre, prowadzi również warsztaty weekendowe w całej Polsce oraz zajęcia na wielu festiwalach salsowo-bachatowych (m.in. Warsaw Salsa Festival, Latino Festival, LoftoFest itd) wraz z Marysią Kubik. Swoją karierę taneczną i warsztatową rozpoczął, rzucając swoje dotychczasowe życie z dnia na dzień, dzięki szkole Loftodance.pl w Krakowie ucząc się u Łukasza Rasia. Pobierając jednocześnie lekcje u najlepszych instruktorów wszelakich technik (szczególnie u Daniela i Desiree- topowych instruktorów bachaty) wraz z Marysią Kubik bardzo szybko rozwinął skrzydła i od 6 lat prowadzi z nią regularne warsztaty weekendowe w większości Polskich miast (m.in. Kraków, Katowice, Kielce, Bielsko-Biała, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin i inne). Kocha improwizację, tańczenie jako komunikację poprzez ruch, nadawanie znaczenia figurkom i tworzenie czegoś nowego. Dzięki temu Bachata jest dla niego mixem, do którego wrzuca, co tylko zapragnie. Przyjdź i sprawdź. Co jeszcze? W wolnych chwilach instruktor Kitesurfingu i Wakeboarda, pasjonat sportów ekstremalnych :) 

Aleksandra Nowak

W tańcu szuka wolności, odwagi i spełnienia. Mając 6 lat zaczęła tańczyć taniec towarzyski.

Rozstała się jednak ze swoim partnerem w trakcie turnieju, kiedy poczuła brak porozumienia w tańcu.

Trenowała i brała udział w zawodach sportowych oraz Disco dance.

Marzeniem była salsa, która od 2009 roku pochłonęła ją całkowicie. Zaczęła uczęszczać na warsztaty, grupy choreograficzne oraz pokazy.

W międzyczasie tańczyła bachatę, zouka oraz jazz. "Salsa to czysta radość, improwizacja i otwarty umysł".

 

W 2017 roku spełniła drugie marzenie: tango argentyńskie. 

"Tango sprawia, że czuję się elegancko i perfekcyjnie. Otwiera na muzykalność i słuchanie siebie nawzajem.

Pozwala mi działać intuicyjnie, emocjonalnie i wrażeniowo.

Tango ma mocną energię, różne odcienie czerwieni. Doskonale wypełnia i wzbogaca duszę. 

Najważniejsza jest komunikacja z partnerem. To wspaniałe uczucie, kiedy można zrozumieć się bez słów.

Tango to wyzwanie, a fascynacja nim nie ma końca. Nie można się nim nasycić."

 

Rafał Witkowski

Rafał Witkowski spotkał z tangiem jako muzyką i tańcem w 2002 roku. Od 2005 roku zaczął uczęszczać na regularne kursy i zajęcia indywidualne w Warszawie. Od 2008 roku bierze udział w warsztatach z udziałem nauczycieli z Argentyny i międzynarodowych festiwalach i maratonach tanga argentyńskiego w całej Europie. W styczniu 2009 roku poprowadził swoje pierwsze zajęcia tanga w Akademii Tomasza Potockiego. Od 2011 roku prowadzi regularne zajęcia grupowe i lekcje indywidualne w Warszawie. Od 2012 roku prowadził zajęcia w Gdańsku, Bydgoszczy i Toruniu. Od 2013 roku do dzisiaj  prowadzi regularne zajęcia w Poznaniu. Prowadził warsztaty weekendowe w Berlinie, Budapeszcie i Wilnie. 


Od kilku lat współorganizuje międzynarodowe maratony tanga w m.in. Berlinie, Bergen, Brukseli, Lipsku i Lizbonie. W roku 2017 wystąpił razem z Ksusha Bondar na międzynarodowym Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Kijowie. W tangu najbardziej ceni wykorzystanie techniki świadomości ciała i aktywnego kontaktu z partnerem do swobodnej improwizacji w muzyce.

 

Ania Czubak

Klaudia Łucyk

Jacek Foltyn

Paweł Dyjach
Tańczy stosunkowo niedługo - od samego początku jest zafascynowany Bachata Sensual, styl w którym nieustannie się szkoli i rozwija. Możecie go spotkać na większości imprez w Warszawie, polskich i zagranicznych festiwalach. Paweł nigdy nie odmawia tańca i zatańczy z Wami bez względu na wasz staż taneczny i sam też na pewno was zaprosi do wspólnej zabawy. Jest dowodem na to, że każdy jest w stanie się nauczyć tańczyć bez względu na umiejętności. Na zajęciach zwraca szczególną uwagę na leading&following, bhp w tańcu oraz izolacje.
Oktawian Kopczyński

Karolina Pieńkowska

Maciej Duda
Tancerz, muzyk - tworzy parę Duda&Adriana - założyciel platformy tanecznej e-Bachata.com. Przygodę z tańcem rozpoczął od najmłodszych lat. Mieszkając w Hiszpanii rozwijał swoje umiejętności pod okiem największych gwiazd świata. W roku 2018 tworzył choreografie do programu tanecznego "Taniec Życia" emitowanego w  telewizji TVN. Specjalizuje się w prowadzeniu ciałem oraz zmianach dynamiki w tańcu. Duży nacisk stawia na poprawny men styling oraz męski charakter. Prowadził zajęcia na wielu festiwalach w Polsce i za granica (m.in. Bachata King Festival - Grecja, Estonia Bachata Festival, Bachata All Stars Festival Budapeszt, El Sol Warsaw Festival i wiele innych).
Klaudia Perdek

Amelia Kicińska

Rafał Tolak

Marta Adamczyk

Ania Bul

Maja Borkowska

Michał Wysoczański

Ola Zdeb

Piotr Koziołkiewicz

Zuzanna Kidziak
Zuzanna Kidziak jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Podczas nauki odbyła staż w słynnej Akademii im. Agryppiny Waganowej w Sankt Petersburgu. Swoje doświadczenie taneczne zdobywała w: Monte Carlo, Nowym Jorku, Paryżu, Barcelonie oraz Sankt Petersburgu. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie, była także solistką Teatru Muzycznego w Lublinie oraz tańczyła na wielu innych scenach. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów baletowych. W czasie swojej edukacji została wyróżniona kilkoma prestiżowymi stypendiami m.in. stypendium do School of American Ballet, gdzie ukończyła letni warsztat.

Zuzanna posiada doświadczenie w nauczaniu tańca klasycznego i stretchingu. Oprócz tańczenia uwielbia uczyć i przekazywać zdobyte umiejętności.

Zuzanna jako pedagog jest wymagająca, ale na jej zajęciach atmosfera jest przyjazna i motywująca. Zuzia stara się, żeby jej kursanci zawsze korzystali z zajęć maksymalnie.

Obecnie w Warszawie prowadzi zajęcia w wielu miejscach, m.in. Balance Studio i Akademii Tańca Reliese. Prowadzi wiele warsztatów i zajęć indywidualnych na terenie całej Polski.
Vamula

Daria Dudek

Konrad Ziętek

Łukasz Marynowski

Beata Bąk

Nikita Bubnov

Renato Veronezi

Oliwia Forma

Julia Sołtysiak

Sensual Experience

DJ Tommy

DJ Dotizinha Vamula

Dúnia Pacheco

Marcin Baraniuk

Damian Ratajczak

Oeslle Lucena

Dorota Sawa

Marcelina Stępińska

Anna Kozłowska

Julia Bunikowska

Julia swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w wieku 7 lat. Początki to zarówno taniec nowoczesny jak i towarzyski, jednak ten drugi okazał się zdominować działalność taneczną Julii i z nim związała się na długo. Posiada najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Julia była dwukrotną finalistką Mistrzostw Polski w 10  tańcach w kategorii 16-20 lat oraz powyżej 19 lat, a także wielokrotną Mistrzynią Okręgu Wielkopolskiego. Obecnie poza tańcem towarzyskim koncentruje się również na innych stylach tanecznych takich jak high heels czy commercial. Posiada również doświadczenie sceniczne zdobyte podczas pracy przy produkcjach telewizyjnych i koncertach na przykład: "Jaka to melodia", ''You Can Dance- Nowa Generacja'', "Wakacyjna Trasa Dwójki", "Sylwester Marzeń ". Dużą radość sprawia jej praca w roli instruktora i możliwość przekazywania zdobytych umiejętności innym. Julia jest osobą o pozytywnym usposobieniu, szybko nawiązującą relacje z ludźmi.

1. Specjalizuje się w stylach tanecznych  takich jak taniec towarzyski ( standardowym i latynoamerykańskim ), high heels oraz commercial.


2. Czego przede wszystkim chcę Cię nauczyć-
Na moich zajęciach chciałabym przede wszystkim Cię przekonać, że taniec jest zarazem świetną formą aktywności fizycznej połączoną z elementami artystycznymi a także może być atrakcyjną formą rozwoju osobistego. 


3. Jakim jestem Instruktorem-
Jestem instruktorką ceniącą sobie dobrą energię na zajęciach przy jednoczesnej dbałości o sukcesywne przyswajanie wiedzy merytorycznej. 


4. Co mogę Ci podpowiedzieć, bazując na moim doświadczeniu tanecznym-
Bazując na moim doświadczeniu tanecznym mogę Ci powiedzieć, że zaangażowanie oraz systematyczność na zajęciach mogą zagwarantować zauważalne efekty. 

Natalia Kawa
Natalia od najmłodszych lat jest związana z tańcem, który jest dla niej nie tylko pasją, ale także sposobem na życie. Specjalizuje się w różnych technikach tańca takich jak: salsa, bachata, merengue, jazz dance, modern jazz, tap dance. 
W 2018 roku ukończyła dwuletni kurs instruktorski przy Mazowieckiem Instytucie Kultury w Warszawie o specjalizacji taniec jazzowy. 
Jako tancerka wielostylowa, oprócz codziennych treningów bierze udział w Krajowych i Międzynarodowych zawodach tanecznych. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Do jej sukcesów należą m.in. Mistrzostwo Europy w salsa shine duo, II Wicemistrzostwo Europy w kategorii Caribbean show solo i salsa shine duo. Jest Mistrzynią Polski w kategorii salsa solo, bachata solo, salsa shine duo i Wicemistrzynią Polski w kategorii Salsa Pary i Caribbean show solo. 

Na co dzień oprócz realizowania pasji jako tancerka jest instruktorem, trenerem i choreografem. Praca z innymi daje jej wiele radości i motywacji do dalszego rozwoju. 

Współpracuje z różnymi szkołami tanecznymi w Polsce, prowadząc warsztaty, zajęcia taneczne a także tworząc choreografie, które można zobaczyć na wielu festiwalach czy zawodach tanecznych. 
Stworzyła także kobiecą grupę choreograficzną Mambonitas we Wrocławiu, w której realizuje się jako trener i choreograf. 
Jest organizatorką warszawskiego festiwalu Mambito. 

Jest pełna pozytywnej energii. Zaraża pasją innych a uśmiech nie znika z jej twarzy. Po prostu kobieta petarda!

Aleksandra Kałużny

Hania Dudzic

Karolina Husso

ABRA STUDIO
O NAS
ZAPISZ SIĘ NA KURS
DLA KURSANTÓW
Abra Zouk Festival
KONTAKT