Dla kursantów

Poziomy kursów

ABRA STUDIO przyjmuje następujący podział na poziomy przy założeniu, że uczestniczysz 1h kursu w tygodniu:

1. POCZĄTKUJĄCY (P1): 0 - 2 miesięcy nauki (dla osób stawiających u nas swoje pierwsze kroki taneczne)
2. PODSTAWOWY (P2): 3 - 4 miesięcy nauki
3. PODSTAWOWY WYŻSZY (P3): 5 - 6 miesięcy nauki
4. PODSTAWOWY NAJWYŻSZY (P4): 7 - 8 miesięcy nauki
5. ŚREDNIOZAAWANSOWANY (S1): 9 - 10 miesięcy nauki
6. ŚREDNIOZAAWANSOWANY (S2): 11 miesięcy - 1 rok nauki
7. ŚREDNIOZAAWANSOWANY WYŻSZY (S3): 13 - 14 miesięcy nauki
8. ŚREDNIOZAAWANDOWANY NAJWYŻSZY (S4): 15 - 16 miesięcy nauki
7. ZAAWANSOWANY (Z): min. 1,5 roku nauki
8. MASTER (M): min 2 lata nauki + bardzo dobre opanowanie danego stylu
9. POZIOM P-open: poziom podstawowy; wymagana znajomość kroku podstawowego; minimum 2 miesiące nauki
10. POZIOM S-open: poziom średniozaawansowany; minimum 8 miesięcy nauki
11. POZIOM open: wymagana znajomość podstaw danego stylu

Jeśli uczestniczysz w dwugodzinnym kursie intensive, czas przechodzenia na kolejne poziomy wtajemniczenia zapewne ulegnie skróceniu! Ogólnie przyjęło się, iż ok 8h zajęć = 1 poziom :)

Najważniejsze jest dla nas to, aby rzetelnie nauczyć Cię tańczyć, dlatego powyższa informacja o poziomach jest orientacyjna. W rzeczywistości poziom danej grupy określa instruktor na podstawie przerobionego materiału i tempa nauki danej grupy. 

Pamiętaj! Dobierając sobie kurs, zwróć uwagę, czy odzwierciedla on Twój poziom tańca. Wówczas najlepiej skorzystasz z zajęć :)

Czego uczymy

Staramy się być wszechstronni i proponujemy Wam różne style taneczne, dostosowane do odpowiedniej grupy wiekowej. Jeśli taniec jest Twoją pasją, bądź marzysz o 'kocich ruchach' warto wyedukować się w różnych stylach, ponieważ każdy styl jest porywający na swój sposób, posiada unikalny charakter i dostarczy waszemu ciału odmienne korzyści. Poza zajęciami ściśle tanecznymi, przygotowaliśmy również zajęcia ogólnorozwojowe tj. balet fit, bodymovement czy latin fitness. Poniżej opis naszego repertuaru:JAZZ

Taniec, którego korzenie sięgają głębi czarnego lądu – Afryki. Łączy w sobie elementy kultury “czarnej” i “białej”, gdyż najpierw trafił na Broadway, gdzie został wygładzony przez klasyczną technikę tańca, by potem rozprzestrzenić się na cały świat.. Obecnie to jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektownych stylów tańca, który jest kwintesencją spektakli tanecznych oraz programów telewizyjnych. Uczy wyrażania emocji i uczuć poprzez ruch. Jest bardzo energetyczny i potrafi tworzyć magię na parkiecie.


MODERN JAZZ

Jedna z technik tanecznych ciesząca się obecnie największą popularnością wśród tancerzy na całym świecie. U jego podstaw leży taniec klasyczny. To styl pełen tanecznych kontrastów, łączący w sobie elementy dynamiczne i liryczne, wznoszenie i opadanie, ekspresję i wyciszenie. Technika ta bazuje na poruszaniu się w sposób zgodny z naturalnym zakresem ruchu naszego ciała. Skupia się również na świadomym stopniowaniu przepływu energii w ciele, precyzji ruchu, technice floor work (pracy ciała w podłodze) oraz improwizacji. To taniec, który poprzez bogaty wachlarz możliwości jak żaden inny pozwala na pełne wyrażenie naszej osobowości i drzemiących w nas emocji. Sprawia, że każdy może wypracować swój niepowtarzalny, indywidualny styl.

TANIEC NOWOCZESNY

Jest dynamiczną formą ruchu stanowiącą połączenie różnych technik tanecznych. Dzieli się na style: disco dance, disco freestyle, street dance show, dance show. Zawiera elementy tańca klasycznego, gimnastyki artystycznej i sportowej oraz hip hop. Najważniejsza w tym tańcu jest technika i przekazanie odbiorcy swojej energii. Idealny dla dzieci, które potrzebują wyładowania energetycznego ;)


TANIEC TOWARZYSKI

To forma rozrywki, wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Niegdyś dostępna jedynie dla elit, dzisiaj taniec towarzyski może uprawiać każdy, kogo tylko oczaruje ten styl. Taniec towarzyski dzieli się na tańce latynoamerykańskie (samba, chacha, rumba, paso double, jive) oraz standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep). Poszczególne tańce różnią się od siebie zarówno pochodzeniem, muzyką, jak i charakterem. Tańce latynoamerykańskie są bardzo żywiołowe, natomiast tańce standardowe cechuje dostojność i elegancja.

SALSA

Niektórzy kojarzą nazwę tego stylu z pikantnym sosem - i prawidłowo! Salsa to zarówno gatunek muzyczny, jak i styl tańca. Chociaż Salsa kojarzona jest z Kubą, w obudwu przypadkach inspiracją do powstania było wiele kultur, muzyków i tancerzy różnych narodowości. Salsa to taniec użytkowy, wykorzystywana do tańczenia w klubach na zatłoczonych parkietach, których nie brakuje również w Warszawie!


BACHATA
Jest tańcem pochodzącym z Dominikany i daje niezliczone możliwości interpretacji muzyki. Charakteryzuje się zmysłowym ruchem bioder, kuszącym stylingiem, niesamowitą interakcją partnerów w tańcu oraz nieskomplikowaną sekwencją kroków. Partnerzy tańczą ze sobą w bliskim trzymaniu celebrując wspólną pasje. To przygoda, w którą warto wybrać się w każdym wieku, ponieważ każdy może odnaleźć coś dla siebie.


BACHATA SENSUAL
Jest to odmiana Bachaty, która została stworzona dla wszystkich, którzy kochają Salsę, Zouka, Kizombę, Hip Hop, Bachatę, Tango oraz wiele innych styli tanecznych i chcą wykorzystać swoje umiejętności w jednym tańcu. Jeden z nielicznych stylów tanecznych, który jest otwarty na nowości, przez co cały czas rozwija się i staje się coraz piękniejszy. Najważniejsza w Bachacie Sensual jest muzyka, która niczym dyrygent podpowiada partnerom jak mają tańczyć. Styl który został tak zaprojektowany, żeby partner mógł poprowadzić każdą partnerkę, a partnerka mogła wykonywać figury nieprzewidywalne dla niej. Krok podstawowy nie wiele różni się od Bachaty znanej w Europie, jednak im dalej w las, tym większe różnice w prowadzeniu, dynamice figur, czy pomysłach na interakcję z partnerką.


KIZOMBA
Kizomba (oznacza w języku kimbundo „wielką imprezę”) to taniec, który narodził się w Angoli pod koniec lat 70. XX wieku, jednak popularność zyskał w Portugalii, później w innych krajach Europy. Taniec ten przypomina tango z wyraźnym podziałem na rolę partnera i partnerki. Kizombę tańczy się w zmysłowy, delikatny sposób, w bliskim kontakcie między partnerami. Muzyka do tego magicznego tańca zawiera mocny beat, który przypomina bicie serca co wprowadza tańczącą parę w zupełnie inny świat. Duże możliwości interpretacji, afrykański ruch ciała i dynamiczna muzyka sprawiają, że taniec ten przyciąga z roku na rok coraz większa ilość zwolenników.


KIZOMBA FUSION
Kizomba Fusion to fuzja stylów tanecznych, wywodzących się z Kizomby, pochodzącej z Angolii. Jest to taniec dający ogrom możliwości doboru figur, tworząc ich artystyczną interpretację. Kluczowym elementem jest relacja w parze oparta na więzi oraz zaufaniu pomiędzy partnerami, dająca swobodę poruszania się w muzyce. Kizomba Fusion stanowi nie lada wyzwanie dla tancerzy - dużą rolę stanowi tutaj technika prowadzenia i interpretacja muzyki, co w efekcie tworzy flow pomiędzy partnerami, co staje się spektakularnym show dla widza i cudowną przygodę dla tańczących. 

Kizomba Fusion to świetna alternatywa dla ludzi, którzy nie boją się wprowadzania ciekawych elementów do tańca i są otwarci na nowe wyzwania. W Kizombie Fusion przeplatają się elementy takich stylów m.in. jak np.: Tango, Zouk Brazylijski, Tarraxinha, Urban Kiz. Łączymy to wszystko w całość, gdzie z jednej strony uzyskujemy zmysłowy, delikatny sposób tańczenia, a z drugiej strony zaskakujący, pełen ciekawych kombinacji taniec pełen doznań.


URBAN KIZ
Jest odłamem kizomby tradycyjnej i mocno bazuje na jej krokach. Narodziła się na przełomie 2012/2013, wtedy też pierwsi francuscy tancerze: Enah & Caroline, Curtis, Moun zaczęli promować nowy styl. Zachwyca on bogactwem nowych figur, kładzie duży nacisk na technikę, interpretacje muzyki, będacej połączeniem getto zouka m.in z muzyka elektroniczna, pop, r&b czy house. Urban Kiz czerpie technikę i figury z innych styli tanecznych, takich jak salsa, ouk, bachata czy tango. Ten styl charakteryzuje zdecydowane i czyste prowadzenie, jednocześnie niewidoczne dla obserwatora. To wszystko sprawia, ze obecnie ten styl wiedzie prym w kraju i w Europie.LADIES GINGA
Ladies Ginga to zajęcia przeznaczone są dla dziewczyn już tańczących Kizombę, a także tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym tańcem. Głównym celem warsztatów jest nauka prawidłowego, naturalnego ruchu ciała w Kizombie. Skupimy się na ruchu, który potem będzie nam towarzyszył w tańcu w parze. Aby ruch ciała był świadomy, musi zostać prawidłowo wypracowany. Nie zabraknie więc ciekawych ćwiczeń, które pomogą rozruszać dolne partie ciała. Będziemy pracowały nad świadomością ciała oraz pewnością siebie w tańcu. Nie zabraknie również elementów Tarraxinhi, Gingi w Sembie oraz Musicality w kontekście ruchu – czyli co robić, a czego nie, kiedy i do jakiej muzyki. 


ZOUK BRAZYLIJSKI
Na początku znany wyłącznie jako gatunek muzyczny pochodzący z Wysp Karaibskich. Następnie zaczęto czerpać z lokalnych styli tanecznych i tańczyć do Zouka, tworząc zupełnie nowy styl taneczny. Sposób w jaki dziś tańczymy Zouka jest daleki od tego jak to wyglądało na początku. Podróże i czas ukształtowały go w magicznie piękny ruch. Zouk Brazylijski jest tańcem niezwykle otwartym z niespotykanie przyjaznym środowiskiem. Daje on duże możliwości wyrażania siebie i interpretowania muzyki. W dzisiejszych czasach tańczy się go do bardzo różnorodnej muzyki – począwszy od tradycyjnej muzyki zouk, poprzez całkowicie liryczną, bez beatu, kończąc na R'n'B, gdzie możemy ujawnić swoją streetową duszę. Dzisiejsza najbardziej popularna forma Zouka jako tańca została wykształcona dopiero kilkanaście lat temu w Brazylii.

Zouk to płynność, zjawiskowość, zmysłowe ruchy korpusu i głowy szczególnie partnerki. To czerpanie z innych styli tanecznych tego co najlepsze. To możliwość zatańczenia do swojej ulubionej muzyki, jeśli energetycznie poczujemy się z nią zgodni. To możliwość wypracowania w sobie otwartego, przestrzennego stylu tańczenia bądź wybranie jednego ze stylów zouka zapewniającego bardzo bliskie prowadzenie. Wszystko zależy od poziomu relacji pomiędzy partnerami, zupełnie jak w życiu. Razem zbudujemy wzajemną akceptację w tańcu, popracujemy nad poszanowaniem przestrzeni drugiego człowieka i odpowiemy na swoje i wspólne potrzeby. Mawia się, że taniec jest odzwierciedleniem naszego życia. Zakochaj się w Zouku, rozgość się w empatycznej, warszawskiej, zoukowej społeczności :-)STRETCHING

Jedne z najważniejszych i obowiązkowych zajęć dla każdej osoby, która ma do czynienia z tańcem. Stretching to metoda ćwiczeń polegająca na rozciąganiu i rozluźnianiu mięśni. Dzięki regularnym treningom stretchingowym, łączącym elementy pilatesu, fitnessu i jogi, wzmacniamy całe ciało, pozytywnie wpływamy na precyzję, świadomość i zakres naszego ruchu. To również doskonała okazja na rozruszanie ciała po pracy dla osób nietańczących, pozwalająca na zrelaksowanie ciała i zwiększenie komfortu naszego codziennego życia. Ćwicząc, dowiadujemy się jak pracować w zgodzie z własnym ciałem i oddechem, zwiększamy ruchomość stawów, wzmacniamy kondycję, poprawiamy nawilżenie stawów oraz krążenie. Zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji oraz rzeźbimy smukłą sylwetkę. To największa przyjemność i nagroda dla naszego ciała.


Wyjazdy


Informacje wkrótce ... :)

Usługi specjalne

Klient Vip

Wieczory panieńskie/kawalerskie

Pierwszy taniec

Taneczne oświadczyny

Kupony podarunkowe

Taneczne urodziny

Wynajem sal

ABRA STUDIO
O NAS
ZAPISZ SIĘ NA KURS PRZEZ GRAFIK
DLA KURSANTÓW
KONTAKT