Kursy tańca - Pary/Single

Pary/Single - nowe kursy

Start: 07/08/2020

Zouk brazylijski dla początkujących - piątek

Zouk brazylijski dla początkujących - piątek


Na początku znany wyłącznie jako gatunek muzyczny pochodzący z Wysp Karaibskich. Następnie zaczęto czerpać z lokalnych styli tanecznych i tańczyć do Zouka, tworząc zupełnie nowy styl taneczny. Sposób w jaki dziś tańczymy Zouka jest daleki od tego jak to wyglądało na początku. Podróże i czas ukształtowały go w magicznie piękny ruch. Zouk Brazylijski jest tańcem niezwykle otwartym z niespotykanie przyjaznym środowiskiem. Daje on duże możliwości wyrażania siebie i interpretowania muzyki. W dzisiejszych czasach tańczy się go do bardzo różnorodnej muzyki – począwszy od tradycyjnej muzyki zouk, poprzez całkowicie liryczną, bez beatu, kończąc na R'n'B, gdzie możemy ujawnić swoją streetową duszę. Dzisiejsza najbardziej popularna forma Zouka jako tańca została wykształcona dopiero kilkanaście lat temu w Brazylii.


Zouk to płynność, zjawiskowość, zmysłowe ruchy korpusu i głowy szczególnie partnerki. To czerpanie z innych styli tanecznych tego co najlepsze. To możliwość zatańczenia do swojej ulubionej muzyki, jeśli energetycznie poczujemy się z nią zgodni. To możliwość wypracowania w sobie otwartego, przestrzennego stylu tańczenia bądź wybranie jednego ze stylów zouka zapewniającego bardzo bliskie prowadzenie. Wszystko zależy od poziomu relacji pomiędzy partnerami, zupełnie jak w życiu. Razem zbudujemy wzajemną akceptację w tańcu, popracujemy nad poszanowaniem przestrzeni drugiego człowieka i odpowiemy na swoje i wspólne potrzeby. Mawia się, że taniec jest odzwierciedleniem naszego życia. Zakochaj się w Zouku, rozgość się w empatycznej, warszawskiej, zoukowej społeczności :-)
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Aleksandra Kowalczyk
 • Wiktor Górnicki
Zajęcia:
 • Piątek, 18:45 - 19:45 / Sala1
Start: 27/07/2020

Rock and Roll dla początkujących - poniedziałek

Rock and Roll dla początkujących - poniedziałek


Rock and roll to jeden z najbardziej dynamicznych, wesołych i żywiołowych tańców.Charakteryzuje się bogatym szeregiem zwariowanych figur i kroków, dzięki, którym będziecie mogli szaleć na parkiecie.


Jest to taniec improwizowany, więc poznane kroki pozwolą Wam bawić się na parkiecie bez konieczności układania choreografii.
Jeśli masz ochotę przenieść się w lata 50 i 60 i tańczyć do największych hitów Elvisa Presleya czy Chucka Berry’ego to zajęcia idealne dla Ciebie.
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 17:30 - 18:30 / Sala1
Start: 24/07/2020

Taniec towarzyski dla początkujących - piątek 20:00

Taniec towarzyski dla początkujących - piątek 20:00


Zapraszamy Cię na kurs - Taniec towarzyski dla osób początkujących! Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje :)

Poczuj się jak na sali balowej lub na konkursie tańca :) Jeśli kochasz taniec, grację standardowych tańców i energię latynoamerykańskich to serdecznie zapraszamy cię razem z Iwona Węglińska i Alexander Fedorov na kurs od zupełnych podstaw. Nauczymy się wspólnie krok po kroku różnych rodzajów tańca i będziemy świetnie spędzać wtorkowe wieczory w fantastyczniej atmosferze :)
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
Zajęcia:
 • Piątek, 20:00 - 21:00 / Sala 3
Start: 22/07/2020

Bachata Sensual dla początkująchc z Kluadią i Samborem

Bachata Sensual dla początkująchc z Kluadią i Samborem

Zapraszamy Cię na dwugodzinny kurs - Bachaty Sensual dla osób całkowicie początkujących! Ruszamy 22.07 o godz. 18:45 - 20:45 (jeśli z jakiś powodów nie możesz być na pierwszych zajęciach, nie martw się, jeśli będą miejsca, zapraszamy od kolejnych zajęć. Napisz do nas!).

Dlaczego kurs dwugodzinny? Zapewniamy dzięki temu szybsze i trwalsze efekty nauki. Dodatkowo gwarantujemy, że spędzisz najlepsze dwie godziny swojego życia tygodniowo :D

Na kursie nauczycie się:
- kroków podstawowych,
- podstawowych obrotów solo i w parze,
- przeprowadzeń w parze,
- potrzebnych izolacji ciała,
- techniki prowadzenia
- super fajnych figur tanecznych, które nie są skomplikowane

Partnerko, nauczysz się nie myśleć w tańcu, całkowicie oddasz się przyjemności podążania za prowadzeniem oraz pięknym wykańczaniem proponowanych przez partnera figur.

Partnerze, nauczysz się prowadzić partnerkę delikatnie i zarazem pewnie. Poznasz wiele figur w parze, którymi zaimponujesz swojej partnerce tak, że będzie chętnie zapominała się z Tobą w tańcu.

Bachata to:
- mnóstwo zabawy!
- świetna i różnorodna muzyka,
- imprezy, które organizuje m.in Abra Studio :)

Prowadzimy zapisy w parach lub indywidualnie. Na zajęciach często zmieniamy się w parach, więc każdy znajdzie dla siebie parę :)

BACHATA SENSUAL?
Jest to odmiana Bachaty, która została stworzona dla wszystkich, którzy kochają Salsę, Zouka, Kizombę, Hip Hop, Bachatę, Tango oraz wiele innych styli tanecznych i chcą wykorzystać swoje umiejętności w jednym tańcu. Jeden z nielicznych stylów tanecznych, który jest otwarty na nowości, przez co cały czas rozwija się i staje się coraz piękniejszy. Najważniejsza w Bachacie Sensual jest muzyka, która niczym dyrygent podpowiada partnerom jak mają tańczyć. Styl który został tak zaprojektowany, żeby partner mógł poprowadzić każdą partnerkę, a partnerka mogła wykonywać figury nieprzewidywalne dla niej. Krok podstawowy nie wiele różni się od Bachaty znanej w Europie, jednak im dalej w las, tym większe różnice w prowadzeniu, dynamice figur, czy pomysłach na interakcję z partnerką.

Kurs poprowadzi para znakomitych Instruktorów i topowych tancerzy bachatowych w Polsce!
Klaudia Perdek - Professional Dancer + Dominik Sambor

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA LIMIT MIEJSC,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ORAZ PŁATNOŚCI Z GÓRY!

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
ZASADY ZAPISÓW:
https://www.abra-studio.pl/zapisy-i-zasady-bezpieczenstwa
FORMULARZ ZAPISÓW&GRAFIK:
https://www.abra-studio.pl/grafik/kursystacjonarne

CENNIK:
https://www.abra-studio.pl/cennik
UWAGA! W związku z obecną sytuacją, możliwe jest opłacenie
całego kursu z góry. Nie przewidujemy zwrotów.

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo
From Abra with Love ❤
www.abra-studio.pl
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Klaudia Perdek
 • Dominik Sambor
Zajęcia:
 • Środa, 18:45 - 20:45 / Sala 3
Start: 20/07/2020

Tango argentyńskie dla początkujących - poniedziałek 20:00

Tango argentyńskie dla początkujących - poniedziałek 20:00


Cześć! Zapraszamy Cię na kurs tańca argentyńskiego!

Kurs dla osób zupełnie początkujących i takich które nigdy nie tańczyły :) Spróbuj tego wspaniałego tańca razem z Nami a przekonasz się że to fantastyczny styl i sposób na spędzanie wolnego czasu!

Tango powstało pod koniec XIX wieku w Buenos Aires i do dziś fascynuje ludzi na całym świecie.
Czy rzeczywiście jest takie trudne i poważne?
Chcemy pokazać, że nauka może być przyjemna, muzyka wesoła, a tańczenie tanga daje dużo radości.

Zaczniemy od podstaw ruchu, takich jak ustawienie ciała, praca z podłogą, objęcie i kontakt z partnerem.
Prawidłowa technika pomaga tańczyć lekko i elegancko, a uniwersalne ćwiczenia podniosą wasz poziom w każdym tańcu.
Pokażemy podstawowe kroki i sekwencje, na bazie których będziemy rozwijać umiejętności improwizacji i interpretacji muzyki.
Zajmiemy się też aspektem społecznym: zasadami cabaceo i struktury muzycznej - tandy i cortiny oraz wykorzystaniem wspólnej przestrzeni parkietu.
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Rafał Witkowski
 • Aleksandra Nowak
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 20:00 - 21:00 / Sala 2
Start: 06/07/2020

Zouk Brazylisjki dla początkujących z Patrycją & Pitem

Zouk Brazylisjki dla początkujących z Patrycją & Pitem

Zaczynasz swoją przygodę z tańcem? Szukasz urozmaicenia?
Świetnie trafiłeś/aś! Tańczysz bachatę lub inne style, które inspirują się zoukiem? Czas na zdobycie techniki dzięki której przeniesiesz swój wcześniejszy styl na wyższy poziom :-)

KIEROWNICY ZAMIESZANIA: niepowtarzalny, energetyczny i mega profesjonalny duet - Patrycja Wasiak & Piotr Kuniewski ♥

Zouk to płynność, zjawiskowość, zmysłowe ruchy korpusu i głowy -
szczególnie partnerki. To czerpanie z innych styli tanecznych tego co najlepsze. To możliwość zatańczenia do swojej ulubionej muzyki jeśli energetycznie poczujemy się z nią zgodni. To możliwość wypracowania w sobie otwartego, przestrzennego stylu tańczenia bądź wybranie jednego ze styli zouka zapewniającego bardzo bliskie prowadzenie. Wszystko zależy od poziomu relacji pomiędzy partnerami, zupełnie jak w życiu. Razem zbudujemy wzajemną akceptację w tańcu, popracujemy nad poszanowaniem przestrzeni drugiego człowieka i odpowiemy na swoje i wspólne potrzeby. Mawia się, że taniec jest odzwierciedleniem naszego życia. Zakochaj się w zouku, rozgość się w empatycznej, warszawskiej społeczności zouka!

Chcesz wiedzieć skąd wziął się Zouk?
Zouk na początku znany był wyłącznie jako gatunek muzyczny pochodzący z Wysp Karaibskich. Następnie zaczęto czerpać z lokalnych styli tanecznych i tańczyć do zouka tworząc zupełnie nowy styl taneczny. Jednak sposób w jaki dziś tańczymy zouka jest daleki od tego jak to wyglądało na początku. Podróże i czas ukształtowały zouka w magicznie piękny sposób. Zouk Brazylijski jest tańcem niezwykle otwartym z niespotykanie przyjaznym środowiskiem. Daje on duże możliwości wyrażania siebie i interpretowania muzyki. W dzisiejszych czasach tańczy się go do bardzo różnorodnej muzyki – począwszy od tradycyjnej muzyki zouk, poprzez całkowicie liryczną bez beatu, kończąc na R'n'B, gdzie możemy ujawnić swoją streetową duszę Dziś najbardziej popularna forma zouka jako tańca została wykształcona dopiero kilkanaście lat temu w Brazylii.

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA LIMIT MIEJSC,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ORAZ PŁATNOŚCI Z GÓRY!

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
ZASADY ZAPISÓW:
https://www.abra-studio.pl/zapisy-i-zasady-bezpieczenstwa
FORMULARZ ZAPISÓW&GRAFIK:
https://www.abra-studio.pl/grafik/kursystacjonarne

CENNIK:
https://www.abra-studio.pl/cennik
UWAGA! W związku z obecną sytuacją, możliwe jest opłacenie
całego kursu z góry. Nie przewidujemy zwrotów.

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo
From Abra with Love ❤
www.abra-studio.pl
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Patrycja Wasiak
 • Piotr Kuniewski
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 21:15 - 22:45 / Sala 2
Start: 06/07/2020

Taniec Użytkowy dla początkujących - poniedziałek 20:00

Taniec Użytkowy dla początkujących - poniedziałek 20:00


Serdecznie zapraszamy na taniec użytkowy z Iwoną Węglińską!


Taniec użytkowy to proste kroki i figury, które można tańczyć wszędzie i praktycznie do każdej muzyki.

Jego uniwersalność i prostota pozwolą Tobie na taniec z każdym! Poczujesz się pewnie na parkiecie, a sam taniec będzie Ci sprawiać niesamowitą frajdę i satysfakcję!

Na zajęciach poznasz najbardziej popularne tańce użytkowe. Będzie to disco samba, rock&roll i disco fox (2 na 1).

Nie będziesz się uczyć trudnych choreografii i układów, ale poznasz kroki, ciekawe figury i przejścia, dzięki którym taniec już nie będzie nudny.

Te zajęcia to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa, której będą towarzyszyć same największe muzyczne hity, więc jeśli chcesz świetnie bawić się na parkiecie to zajęcia właśnie dla Ciebie!!!
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Iwona Węglińska
Zajęcia:
 • Poniedziałek, 20:00 - 21:00 / Sala 3
Start: 25/06/2020

Bachata Sensual dla początkujących z Pawłem i Adą

Bachata Sensual dla początkujących z Pawłem i Adą

Wakacyjny kurs bachaty sensual dla początkujących!

Super okazja, żeby nauczyć się bachaty w wakacje! Kurs przeznaczony dla każdego, bez względu na to czy kiedykolwiek tańczył - wszystkiego się nauczycie z Pawłem i Adrianą :)

Bachata Sensual to taniec o wyjątkowo prostych krokach, efektownych figurach i romantycznej muzyce. Charakteryzuje się niewymuszoną bliskością partnerów, kontaktem w parze i oparty jest o zasadę prowadzenia i podążania. Zyskał popularność w Europie i rozwija się w niesamowitym tempie - zyskując coraz większe grono entuzjastów. Bachata jest jak uniwersalny język i można ją tańczyć na wielu imprezach, w Polsce jak i za granicą :) Taniec ten uzależnia i na pewno Wam się spodoba! ♥

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA LIMIT MIEJSC,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ORAZ PŁATNOŚCI Z GÓRY!

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
ZASADY ZAPISÓW:
https://www.abra-studio.pl/zapisy-i-zasady-bezpieczenstwa
FORMULARZ ZAPISÓW&GRAFIK:
https://www.abra-studio.pl/grafik/kursystacjonarne

CENNIK:
https://www.abra-studio.pl/cennik
UWAGA! W związku z obecną sytuacją, możliwe jest opłacenie
całego kursu z góry. Nie przewidujemy zwrotów.

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo
From Abra with Love ❤
www.abra-studio.pl
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Paweł Dyjach
 • Adriana Drozdowicz
Zajęcia:
 • Czwartek, 21:15 - 22:15 / Sala1
Start: 16/06/2020

Tango Argentyńskie dla początkujących z Rafałem i Olą - dołącz do kursu!

Tango Argentyńskie dla początkujących z Rafałem i Olą - dołącz do kursu!

Tango Argentyńskie - już sama nazwa tego tańca uwodzi :) Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy wszystkich początkujących, nie praktykujących jeszcze amatorów argentyńskich klimatów!

W cyklu kursu poznacie podstawy chodzenia w Tangu. Poczujecie i zrozumiecie co to znaczy komunikacja w parze oraz jak prowadzić i podążać ze zmianami kierunku ruchu.

Będziemy się też obracać - czyli pivoty w ocho do przodu i do tyłu.

Będziemy ćwiczyć sekwencje w bliskim i dalekim objęciu tj:
➡Ocho z krzyżykiem
➡Ocho z krzyżykiem i kanapką
➡Obroty wokół partnera czyli giro ze zmianami kierunku
➡Krzyżyki z enganchadami.

Przyjdź i poznaj magię Tanga Argentyńskiego ❤
Jego zmysłowość i elegancję.

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA LIMIT MIEJSC,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ORAZ PŁATNOŚCI Z GÓRY!

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?
ZASADY ZAPISÓW:
https://www.abra-studio.pl/zapisy-i-zasady-bezpieczenstwa
FORMULARZ ZAPISÓW&GRAFIK:
https://www.abra-studio.pl/grafik/kursystacjonarne

CENNIK:
https://www.abra-studio.pl/cennik
UWAGA! W związku z obecną sytuacją, możliwe jest opłacenie
całego kursu z góry. Nie przewidujemy zwrotów.

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo
From Abra with Love ❤
www.abra-studio.pl
Zwiń/rozwiń opis
Prowadzący:
 • Rafał Witkowski
 • Aleksandra Nowak
Zajęcia:
 • Wtorek, 17:30 - 18:30 / Sala 3
ABRA STUDIO
O NAS
ZAPISZ SIĘ NA KURS
DLA KURSANTÓW
Abra Zouk Festival
KONTAKT